Srpen 2010

Zuzana Norisová

30. srpna 2010 v 20:09 | MoniCZka |  Celebrity, celebrity a jejich trapasy
zuzana


Zuzana Norisová se narodila 24. ledna 1979 v Malackách. Po vystudování hudebně-dramatického oboru na konzervatoři v Bratislavě, hostovala v Divadle Andreja Bagara v Nitře ve hře Tom Sawyer, rockové opeře Provaz s jedním koncem či muzikálu Malý obchod hrůzy. Dále hostovala ve Slovenském Národním divadle v Bratislavě v muzikálu Malá noční hudba. Účinkovala v seriálech Velké srdce a Horská služba a v televizní inscenaci Soudný den.

V 19 letech odešla do Prahy za muzikálem Pomáda, kvůli roli Sandy. Jeho premiéra se však posunula a tak mezitím pracovala jako servírka. Po úspěšné Pomádě se objevila v Bratislavském muzikálu Niekto to rád horúce.

Do širokého podvědomí diváků se však dostala až roku 2001, díky hlavní roli Terezy ve filmovém muzikálu Rebelové, kde se objevila po boku Jana Révaie. (Získali cenu za nejromantičtější filmový pár :) Následovala divadelní podoba muzikálu, kde si samozřejmě také zahrála hlavní roli.

Nastudovala roli Hanky v muzikálu Starci na Chmelu, nakonec se zde ale bohužel neobjevila. Také měla hrát v připravovaném muzikálu Hříšný tanec, ten se ale prozměnu neuskutečnil vůbec.
Vidět jsme ji mohli také v Kleopatře v roli Oktávie, Třech mušketýrech jako Constance, Tajemství v hlavní roli Elišky, ve Švandově divadle ve hře Studna světců, pražském Činoherním klubu ve hře Dámský krejčí, v Angelice jako Madame de Montespan, Limonádovým Joe v roli Winnifred či na Letních Shakespearových slavnostech v komedii Jak se vám Líbí.

Objevuje se zde spolu se svou sestrou Soňou, kterou znáte již z Rebelů. Dále ve filmu Milenci a vrazi jako Janu Rybářovou, Boží pole s.r.o. jako svéráznou policistku Marušku anebo v seriálu Letiště (praštěná letuška Petra) a Strážce duší (Katka).
Zuzka je také známá pro svůj velmi extravagantní styl oblékání :)

norisová

Anglický kokršpaněl

24. srpna 2010 v 18:57 | monyss |  Atlas plemen psů
Název plemene: Anglický kokršpaněl (English Cocker Spaniel) 
í12á65í1


Oficiální zkratka v ČR: AC
Využití: Lovecký pes

Číslo standardu FCI: 5
Skupina FCI: VIII. - Přinašeči, slídiči a vodní psi
Sekce FCI: 2 - Slídiči

Historie
Španělé se objevili už ve 14. století a již okolo roku 1600 bylo několik jejich druhů používáno k lovu. Do současné podoby se toto plemeno ustálilo koncem 19. století a postupně se stal velmi oblíbeným psem. Využíval a stále se využívá jako lovecký pes.

Popis
Je statné, robustní, kompaktní a dobře vyvážené postavy. Má hluboký a široký hrudník a dobře klenutá žebra. Temeno hlavy i čumák, zakončený hranatým nosem, jsou stejně dlouhé a oddělené zřetelným čelním sklonem. Uši má dlouhé, nasazené nízko a porostlé dlouhou hedvábnou srstí. Nohy má přímé, svalnaté a se silnými kostmi. Ocas je nízko nasazený a tam kde je to povoleno, tak krácený.

Výška
Pes má v kohoutku 39 až 41 cm.
Fena má v kohoutku 38 až 39 cm.

Váha
Váží přibližně 12,5 až 14,5 kg.

Srst
Přiléhavá, hedvábná, hladká a ne příliš hojná, vlnitá či kudrnatá, která na nohách a břiše vytváří prapory.

Zbarvení srsti
Různé barvy.

Povaha
Je čilý, hravý, přátelský, veselý, inteligentní, ale někdy může být dost tvrdohlavý. Své nadšení a veselost projevuje neustálým vrtěním ocasu. Vyžaduje pravidelné pocházky a miluje vodu a cákání a plavání v ní.

Využití
Je skvělým loveckým psem pro vyhánění ptáků a pro jejich následné aportování ve vodě i na suchu. Ale je i dobrým společníkem.

1h1h15h1hj6

Americký klusák

21. srpna 2010 v 18:14 | Monča |  Atlas koníků
Název plemene: Americký klusák
Původ: USA
Typ: teplokrevník
KVH: 157 cm
Barvy: hnědák, ryzák

Původ a historie
Americký klusák byl vyšlechtěn koncem 18. století v Apačském pohoří. V roce 1788 byl do USA dovezen Anglický plnokrevník Messenger, který měl klusácké vlohy po starých norfolských cestovních koních (jako většina tehdejších plnokrevníků). Messengerův vynikající rodokmen obsahoval krev všech tří arabských plnokrevníků - zakladatelů anglického plnokrevníka. Messenger v zápřeži nikdy nezávodil, ale v rodokmenu měl několik klusáků a tyto vlohy předával potomstvu. Messenger připouštěl všechny typy klisen včetně narrangasettských mimochodníků (kteří dnes už neexistují). Díky tomu se dostalo do chovu mnoho koní s mimochodem.

Druhou linii založil hřebec Clay - potomek berberského hřebce dovezeného z Tripolisu v roce 1820. Za nejvýznamnějšího představitele amerického klusáka je však považován Hambletonian, kterému v žilách kolovala jak krev Messengera, tak Claye. Bývá označován jako "hřebec zakladatel amerického klusáka." Sám nikdy nezávodil, ale říkalo se, že urazil míli za dvě minuty čtyřicet osm a půl sekundy. Mezi jeho potomky bylo spousty vynikajících klusáků.

ghkh

Popis a charakteristika:

Americký klusák je vysloveně sportovní kůň, určený k dostihům v zápřeži. Převážnou většinou jsou to mimochodníci, protože ti se v USA více cení, neboť jsou rychlejší než diagonální klusáci. Jsou to nejrychlejší klusáci na světě, vyznačující se pevnou, robustní stavbou a dokonalou mechanikou pohybu. Při posuzování koně je hlavní především výkon, exteriér pro toto plemeno není důležitý. Americký klusák je delší a méně elegantní než anglický klusák a těžší než americký jezdecký kůň.
Výška koně se pohybuje od 155 co 160 cm, obvod hrudi má přesahovat 180 cm a obvod metakarpu 20 cm. Celková hmotnost koně nemá být větší než 500 kg. Američtí klusáci jsou poměrně nižší a delší než plnokrevníci, mají hrubší hlavu, kohoutek nižší naž záď a vynikají především mohutným osvalením plece i zádi. Zvláštní důraz se klade na kvalitu nohou a tvrdost kopytní rohoviny, která má být "ocelová". U tohoto plemene jsou povoleny všechny plné barvy, nejčastěji jsou to hnědáci a ryzáci, vzácněji vraníci. Bílé znaky nejsou oblíbeny, i když nejsou důvodem k nižšímu ocenění koně. Tito klusáci mají velmi přímý, velmi dlouhý a vydatný chod a dovedou se soustředit na výkon mnohem lépe než jiní koně. Ovšem také tréninkové metody byly v předních klusáckých stájích dovedeny k dokonalosti, takže právem toto plemeno drží titul nejrychlejšího klusáka světa.

Povaha
Americký klusák je kůň velmi houževnatý, bojový a tvrdý, většinou vyniká i odvahou, i když ji na dráze nemůže uplatnit tak dobře jako dostihoví koně. Vzhledem k tomu, že klusáci jsou chováni ve velkých stájích a od mládí jsou podrobeni tvrdému tréninku, nemají tak dobrý vztah k člověku jako jezdečtí koně, ale jsou výkonní, poslušní a učenliví. Klusácký výcvik je velmi náročný, protože úspěch koně závisí na tom, aby ani ve vypjatých okamžicích nezacválal. Výkon je tím náročnější, že jezdec v sulce nemá možnost koně ovlivňovat tak bezprostředně jako jezdec v sedle. Špičkový klusák nemůže být všestranný, dnes jsou klusáci výhradně specialisté, doby, kdy stejní klusáci závodili v sulce i pod sedlem, již dávno minuly.
gégářáeur


Využití
Standardbred se chová hlavně pro klusácké dostihy oblíbené v Kanadě, USA, východní Evropě a Austrálii. Využívá se také ke zlepšování vlastností jiných klusáckých plemen používaných pro dostihy. Chová se ve velkém množství v USA a na Portotiku.

Duchové

18. srpna 2010 v 20:33 | monysska |  Akta x
zdroj: časopis Top dívky (Eva-18)

Jednou jsem s mojí kamarádkou vyvolávala ducha jejího pradědečka. Anička je strašný strašpytel a já zase nevěřím, tak jsme to prostě zkusily. Jelikož jsem viděla, že se nic neděje, šla jsem spát. Najednou jsem slyšela, jak Anička na schodech bračí. Tak jsem se šla podívat, ale Aničku jsem nikde neviděla. Myslela jsem si, že si ze mě dělá srandu a šla jsem si lehnout. Když jsem se ráno okolo 9 probudila, tak jsem šla do kuchyně. Volala jsem jméno Aničky, ale nikdo se neozýval! Tak jsem zvedla telefon a volala k nim domů, zda nedorazila, ale bylo mi řečeno, že doma není. Tak jsem si řekla, že bude možná na půdě, kde jsme včera vyvolávaly toho ducha a šla jsem se tam podívat. Viděla jsem, jak tam Anička leží na zemi, poškrábaná a celá zmatená a vůbec nevěděla,  co se stalo!
Její oči byly plné strachu! Nikdy na to nezapomenu a nikdy se nedozvíme, co se vlastně ten večer s Aničkou dělo!

duch

Poštačka a další vtipy

14. srpna 2010 v 20:22 | Monika |  Vtípky
Pošťačka zvoní u dveří. Otevře jí malý, snad sedmiletý chlapec s pivem v ruce a zapáleným doutníkem v puse. Otřesená pošťačka se ptá: "Ehmm... Ahoj, jsou rodiče doma?" Chlapec potáhne z doutníku, kouř vyfoukne směrem k pošťačce a znuděně prohodí: "Co myslíš?"

Při zlaté svatbě si manželé povídají: "Miláčku, já sem tě 3x zradila.."
"S kým to bylo poprvé?"
"No víš jak si byl těžce nemocný a nechtěli tě nikde operovat? Musela jsem přece přesvědčit primáře!"
"Díky zlato, zachránila si mi život... S kým to bylo podruhé?"
"No víš jak jsme potřebovali peníze a nikde nám nechtěli půjčit? Musela jsem přesvědčit ředitele banky!"
"Miláčku, ty peníze se nám přece moc hodili... S kým potřetí?"
"No.. víš jak si kandidoval do ministerstva a chybělo ti ještě 250 hlasů?"

Ve tři v noci zazvoní profesorovi telefon a v něm se ozve tichý hlas:
"Probudil jsem tě?"
"Hmm, ano..."
"Tak to je dobře, protože já se ještě učím, ty hajzle!"

Mladá pohledná matka kojí ve vlaku dítě, to však nechce pít. Matka ho nabádá: "Když nebudeš pít, nabídnu prs tady tomuhle pánovi!" Scéna se několikrát opakuje, až pán vypění: "Ať se ten mrňous konečně rozhodne, už jsem přejel pět stanic!"

Dva studenti se povalují na pokoji na koleji a jeden povídá:
"Hele, co kdybychom si pořídili prase?"
"Neblbni! Co ta špína a ten smrad?!"
"Si zvykne..."

Žák je předvolán ke zkoušení. Příjde k učitelskému stolu, vylosuje si otázku, nervózně ji přečte a se zklamanýma očima se zeptá kantora, jestli by si nemohl vylosovat jinou. Kantor, který je očividně v dobré náladě, mu vyhoví. Když se toto však opakuje už počtvrté, kantorovi dojde trpělivost: "Dejte mi index, píši vám za tři!". Žák šťasten odchází. Po chvilce se přísedící asistent učitele ptá: "Proboha proč jste mu dal trojku, když nic nevěděl??". Kantor: "No něco vědět musel, když tak usilovně hledal."

Další vtipy piště do komentů a já je ráda zveřejním! :-D

Anti-flag-Drink drank punk

11. srpna 2010 v 19:13 | monyss |  texty písní
anti
                                                                                        
Gulp, gulp, gulp               
I want to drink more beer
Until I puke
Drink Drank Punk
I´m so cool
I can drink so much
I can drink more than you
Drink Drank Punk
Met a girl at the bar oh
She was a 10 at 2:00
I gave her four stars oh
I took her home
she spent the night oh
At 10:00 AM she was a FRIGHT
Some old guy bought me some alcohol
We got druck at the mall
Drink Drank Punk
Mom´s gonna get us at the mall oh
In a druken stupor hope I don´t fall oh
I chew on a big wad of gum oh
Mom won´t notice, she´s old and DUMB
Drink Drank Punk
flag

14. řetězák

9. srpna 2010 v 17:25 | mony |  Řetězáky
1. čusíík
čágo
2. jak jde život?
No, jde to
3. jakou zmrzku máš nejraději?
citronovou, lesní pody
4. co je lepší: kočka nebo kůň?
nwm...ale tak kůň
5. je lepší jaro, léto, podzim, nebo zima?
Léto a zima je nej!
6. kolikátého jsi se narodila?
10.11.
7. baví tě tenhle řetězák?
ujde
8. neboj už bude končit
fakt?
9. tak se měj a zas někdy příště!
Jj, čus
10. jo a abych nezapomněla tak napiš kdo má pokračovat:
Kdo chce

Rumunsko

3. srpna 2010 v 18:29 | Monča |  Referáty-nový zéland
hu
žý

Hlavní město: Bukurešť
Rozloha: 238 391 km²
Nejvyšší bod: Moldoveanu (2 554 m n. m.)
Počet obyvatel: 22 246 862

Hustota zalidnění: 93 ob. / km²
Náboženství: křesťanství: převážně pravoslavné, též evangelické, řeckokatolické, římskokatolické
Předseda vlády: Emil Boc

Rumunsko
je stát ležící z větší části na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy. Sousedí s Ukrajinou a Moldavskem na severovýchodě, s Maďarskem na severozápadě, se Srbskem na západě a s Bulharskem na jihu. Východní břehy země omývají vody Černého moře. Rumunsko je jednou ze zemí bývalého východního bloku. V současnosti je členem Evropské unie a Severoatlantické aliance.


drakulův hrad
Ekonomika
Rumunsko bylo jednou z chudších zemí RVHP a dodnes se řadí k méně rozvinutým zemí Evropy. Mezi zeměmi Evropské unie je jeho HDP na obyvatele dokonce nejnižší. Může za to především dlouholetá autoritativní vláda Nicolae Ceauşesca, která naprosto znemožnila rozvoj rumunské ekonomiky. Tato dnes roste. Patrně nejvýznamnější je pro rumunskou ekonomiku výroba aut značky Dacia, která je součást francouzského koncernu Renault. Tomuto napomáhá rumunské hutnictví - nicméně zásoby rumunského nerostného bohatství nejsou využity tak, jak by mohly být. Dále je Rumunsko poměrně vhodné pro zemědělství - v Rumunské nížině se pěstují plodiny jako pšenice, slunečnice, kukuřice, brambory, zelenina či ovoce. Z živočišné výroby je významný chov vepřů, ovcí či skotu, mimo jiné pro zemědělské účely pak chov koní. Rumunsko má velký potenciál pro cestovní ruch, turisty lákají především Karpaty, ale vzhledem ke slabé úrovni služeb pro turisty jsou příjmy z něj velmi malé.