Duben 2010

koníci-Bob Langrish

30. dubna 2010 v 20:23 | Monča |  Foto-koně
koník1
koník2                                                                                                                
koník3
       

koník4
kkoník5

Basshunter

25. dubna 2010 v 17:57 | Monika |  Foto celebrit
basshhunter

hfb

ýižžlánfjn

Správný výcvik psa

23. dubna 2010 v 18:06 | mony |  Domácí zvířata
Výcvik a pravidla

1) Pěčlivě promyšlení průběhu výcviku. Již před výcvikem musí psovod vědět náplň výcviku a také metodiku daného cviku. Být tak na výcvik psa připraven. 

2) Příprava pomůcek pro výcvik psa ( obojek, vodítko, pamlsky, hračky apod ... )

3) Vybrání vhodného místa pro výcvik. Pro výcvikové začátky je vhodnější klidnější místo, kde pejska nebudou rozrušovat vnější podněty a on se bude moci tak mnohem lépe soustředit na výcvik. Až později přecházíme do rušnějších míst a psovi přidáváme vnější podněty (lidé, psi, město), které ho budou rozrušovat.

4) Výcvik začínejte lehkým cvikem, který pes umí a stejně tak i výcvik ukončete. Neodcházejte z výcvikového pole bez splnění posledního cviku!

5) Výcvik nesmí psa nudit, výcvik musí být dynamický, živý, ale ne příliš dlouhý -alespoň ze začátku. Ze začátku cvičte se psem jen pár minut a hodně cviky prokládejte hrou, postupem času délku výcviku prodlužujte ... pokud pes ztratí o výcvik zájem, zkuste ho nějak oživit, pokud ani to nepomůže ukončete výcvik lehkým cvikem, který ho baví a pořádně odměňte. Sami si všimněte, jak dlouho výcvik psa baví a dle toho cvičte ... Pes si na soustředění při výcviku musí zvykat, proto se postupně čas výcviku prodlužuje. Vždy se snažte výcvik provádět hravou formou.

výchova


6)
Výbornou motivací je pořádná pochvala - verbální i neverbální, nadšení psa z výcviku záleží jen na Vás, to Vy psovi předvete výcvik jako zábavnou věc, nebo jako nesnesitelnou nudu - takže chvalte !!!

7) Nikdy psa při výcviku nebijte. Špatným trestáním si pokazíte vztah se psem a i jeho zájem o výcvik. Při trestání používejte vhodné tresty a snažte se jim co nejvíce vyvarovat.

8) Pes není stroj, ani Vy neděláte nic 100% a i Vám trvá nějakou dobu, než vše pochopíte, proto na psa zbytečně netlačte .... Každý pes je jiný, rozdílné vlasnosti jsou jasné jak u různých plemen, tak i u dvou jedinců stejného plemene, s každým nelze pracovat stejně rychle, uvědomte si prosím, že při správné metodice výcviku se pes bude snažit tak, jak mu to jeho dispozice dovolí.

9) Vždy buďte důslední, pokud nebudete, nikdy nebude na Vašeho psa spoleh ...

u nohy

Alice a....DÓÓÓST DOBRÝ MEJDLO

17. dubna 2010 v 15:51 | Monďula |  čtenářský deník
autor: Karen McCombieová
nakladatelství: Fragment
rok vydání: 2004

Tato kniha je deník 13 leté Alice Lovelové, která zde vypráví co vše zažila v uplynulém týdnu se svými přáteli, kterými jsou Sandie, Billy, Kyra, Jen a další. Kniha má mnoho dílů jí jich už přečetla 7.
         V tomto dílu sousedé Ali naznačí, že by si měla psát poznámkový deník, do kterého by zspisovala různé hlášky a vtipy. Alice si tedy deník začne psát, ale bohužel jí ho sebere známá partička pod vedením Fergala, který jí od té doby nedá pokoj. Alici se děje jeden trapas za druhým a partička se samozřejmě moc dobře baví. Na tajném večírku pořádaným Kyrou se Fergal Alici přizná, že se mu moc líbí a domluví si spolu rande. Večírek končí příchodem Kyřiných rodičů. Kniha končí jako obvykle dopisem Alininy maminky, která se od nich kdysi odstěhovala.

Další díly: Alice a...DÓÓÓST DOBRÝ RANDE
                               DÓÓÓST DOBRÝ ÚLETY
                               DÓÓÓST DOBRÁ SÉGRA
                               DÓÓÓST DOBRÝ KÁMOŠI
                               DÓÓÓST DOBRÝ ŠOKY

Vlastní názor: Kniha se mi velmi líbila a ostatní díly také. Prostě velmi vtipná kniha pro holky.
    
alda


Pitbull

12. dubna 2010 v 18:15 | Monďa |  Moje diplomy
Povolání: Rapper
Věk: 29
Datum narození: 14.1.1981
Místo narození: Miami, Florida, USA
Znamení: Kozoroh

pitbull

životopis:

Armando Christian Pérez se narodil 14. ledna 1981, známější je pod svým uměleckým jménem Pitbull, je to americký rapper.
Pérez se narodil v první generaci kubánských přistěhovalců. Byl ovlivněn miamským hip-hopem. Rapovat začal na střední škole. Ve věku 16 let ho jeho matka vyhodila z domu, poté co se stal drogovým dealerem. Pak absolvoval Coral Gables High School a zaměřil svou kariéru na rap.

Na začátku své kariéry podepsal smlouvu s nahrávacím studiem TVT Records. V roce 2001 nahrál album, které však nevydal. První album, které vydal a to v roce 2004, se jmenuje MIAMI.
V roce 2005 se zúčastnil hip-hopového turné s Eminemem a 50 Centem.
Jeho druhé album vyšlo v roce 2006 pod názvem El Mariel. Titul odkazuje na loď, která přepravovala kubánské uprchlíky na Floridu ve filmu Scarface. Album věnoval svému otci, který zemřel v květnu toho roku.
Jeho třetí album vyšlo v roce 2007 a jmenovalo se Boatlift. Dne 21. prosince 2007 byl Pitbull zatčen za řízení pod vlivem alkoholu, složil 1000 dolarů na kauci a popíral vinu.
Čtvrté album vydal v roce 2009 pod názvem Rebelution. Toto album obsahovalo píseň I Know You Want Me, která obsadila první příčky ve světových hitparádách.
Pitbull také vydal několik remixů, složených z Freestyles a populární rapové hudby.
19. srpna 2009 předalo Miami Pitbullovi jako ocenění jeho činnosti "klíč k městu".

02

Anglický foxhound

10. dubna 2010 v 18:00 | Monika |  Atlas plemen psů
Název plemene: Anglický foxhound

Oficiální zkratka v ČR: FOH
Využití: Lovecký pes

Číslo standardu FCI: 159 (Velká Británie)
Skupina FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Sekce FCI: 1 - Honiči

angličan


PŮVOD:
Anglický foxhound byl vyšlechtěn v 15. století ve Velké Británii z loveckých psů druhu svatého Hubera a z dovezených francouzských psů. Šlechtili se především pro hony na lišku na koních. Později jim byla přimíchána krev jiných plemen. V roce 1650 byl Anglický foxhound dovezen do Severní Ameriky, kde se stal základem pro vyšlechtění Amerického foxhounda. V 19. století byl Anglický foxhound v Evropě, Kanadě i Americe široce rozšířen.

Popis a vzhled foxhounda
Foxhound je poměrně mohutný pes se vznešeným držením těla, které umocňuje ocas šavlovitého tvaru. Má dlouhé, rovné a silné končetiny zakončené charakteristickými kulatými kočičími tlapkami. Jeho výška v kohoutku je 58 - 64 cm, hmotnost 25 - 35 kg. Navzdory své robustní stavbě těla nepůsobí anglický foxhound těžkopádně. Barvu jeho krátké, přiléhající srsti udávají černé, hnědé a bílé skvrny. Ne vždy však bývají všechny tři barvy zastoupeny. Hlavu má zaoblenou a prodlouženou, čumák rovný a široký. Zaujme velkýma hnědýma očima a hrdým, ale příjemným výrazem, který dotvářejí jeho k lícím přiléhající dlouhé, široké uši. Foxhound má silné čelisti a perfektní nůžkový skus.

CHARAKTER:
Anglický foxhound snadněji přilne ke druhému psovi, než ke člověku. Proto je vhodnější chovat ho ve smečce. Je to vynikající lovecký pes, aktivní, hbitý a téměř neunavitelný. Není vhodné ho chovat ve městě, protože potřebuje dostatek pohybu. Pokud je však Anglický foxhound chován ve městě již od mládí, tomuto způsobu života přivykne a stane se svému pánovi vynikajícím společníkem. Mají silný hlas a jsou velmi vnímaví a pozorní, proto jsou také vynikajícími hlídači.

Anglický foxhound Chyby:
Všechny odchylky od tohoto standardu musí být považovány za chyby a musí být
penalizovány podle stupně jejich závažnosti a jejich vlivu na zdraví a spokojenost psa.
Všichni jedinci, na kterých bude patrná porucha psychiky nebo chování, budou vyloučeni.

foxhound

Americký jezdecký kůň

8. dubna 2010 v 18:19 | Monča |  Atlas koníků
Název plemene: Americký jezdecký kůň

Původ: USA
Typ: teplokrevník
KVH: 150 -160 cm
Barvy: ryzák

mjg,

Historie
Plemeno pochází ze státu Kentucky, kde vzniklo v 19. století. Osadníci křížili kanadské a narragansettské mimochodníky, aby vyšlechtili všestranně využitelného koně. Později se přidali i morgan, hackney a anglický plnokrevník. Vznikl tak líbivý kůň s vysokou akcí nohou.

Povaha
Povahou to jsou koně mírní, ochotní a klidní. Na druhou stanu jsou energičtí a vytrvalí.

Konstituce
Hlava je malá, krk svalnatý, vysoko nasazený. Plece a lopatky umožňují vysokou akci končetin. Hrudník je klenutý, záď rovná. Ocas je vysoko nasazený, často se ještě podřežává, aby byl nesen ještě výš. Končetiny jsou dlouhé, štíhlé, kopyta se kovají speciálními podkovami pro zvýšení akce. Americký jezdecký kůň má specifický postoj, kdy celé tělo naklání dopředu a zadní končetiny zůstávají daleko za tělem.
Srst je převážně ryzá, mohou však být i barvy bělouš, hnědák, vraník, palomino a plavák.

Využití

Americký jezdecký kůň je typické přehlídkové plemeno, kde se ukazuje jeho neobyčejně vysoká akce. Používají se i jako jezdečtí koně, na lov i v zemědělství.

hjil,

Smrt o Halloweenu

6. dubna 2010 v 18:48 | mony |  Akta x
Zdroj: Časopis Top dívky- Rebeka (14)
jojh


Byl zrovna Halllowen, já a moje sestra jsme musely jít vyvenčit našeho psa Luckyho. Zastavil se krátce u potoka, aby se z něho napil, ale hned zase s vrtícím ocasem pokračoval. Krátce na to začal najednou hrozivě vrčet a stahovat se zpátky k nám. To, co následovalo, nám doslova zastavilo krev v žilách! Lucky měl najednou pěnu u huby, jeho oči rudě zářily a z jeho těla najednou vylétla postava malé holčičky s rudě zářícíma očima! V příštím momentě se Lucky skácel mrtvý na zem! Vystrašeně jsme běžely domů a tam nám náš děda svěřil desivou legendu- před 200 lety spadla o Halloweenu do toho potoka jedna holčička a utopila se. Od té doby zemře každý pes, který se té noci z potoka napije.

Vtipná videa

4. dubna 2010 v 15:26 | monyssk@ |  Vtípky
Na stojákaJožin z bažin


Jožin z bažin-parody


Trezor o Káji Gotta xD


Na stojáka
Shayne Ward-Breathless

2. dubna 2010 v 18:11 | moník |  texty písní
hgh
If our love was a fairy tale
I would charge in and rescue you
On a yacht baby we would sail
To an island where we'd say I do

And if we had babies they would look like you
It'd be so beautiful if that came true
You don't even know how very special you are

Chorus

You leave me breathless
You're everything good in my life
You leave me breathless
I still can't believe that you're mine
You just walked out of one of my dreams
So beautiful you're leaving me
Breathless

And if our love was a story book
We would meet on the very first page
The last chapter would be about
How I'm thankful for the life we've made

And if we had babies they would have your eyes
I would fall deeper watching you give life
You don't even know how very special you are

You leave me breathless
You're everything good in my life
You leave me breathless
I still can't believe that you're mine
You just walked out of one of my dreams
So beautiful you're leaving me

You must have been sent from heaven to earth to change me
You're like an angel
The thing that I feel is stronger than love believe me
You're something special
I only hope that I'll one day deserve what you've given me
But all I can do is try
Every day of my life

You leave me breathless
You're everything good in my life
You leave me breathless
I still can't believe that you're mine
You just walked out of one of my dreams
So beautiful you're leaving me
Breathless

You leave me breathless
You're everything good in my life
You leave me breathless
I still can't believe that you're mine
You just walked out of one of my dreams
So beautiful you're leaving me
Breathless


gěšč