Únor 2010

slawik foto

23. února 2010 v 17:50 | monyssk@ |  Foto koní-slawikvidea

21. února 2010 v 18:55 | moník |  Foto-koně

Modlidba koně
Když miluješ,není co řešit!


Krásné video o koních

!!! STOP !!! Týrání koní
Miro Šmajda

19. února 2010 v 18:53 | Monča |  Foto celebrit


Chov psů

16. února 2010 v 19:53 | Mončičák |  Domácí zvířata
Každé plemeno psů má svoji psychickou charakteristiku, kterou by měl chovatel znát. Musí se stanovit pravidla soužití člověka a jiných zvířat.
Podle temperamentu rozlišujeme psy:
1.) klidné: - vyrovnaný a klidný typ psa, jeho relace je vždy adekvátní dané situaci, při napadení ustoupí, na útočníka se však nevrhne, pokud nedostane příkaz od pána, a pokud se situace stane očividnou.
2.) flegmatické: - reagují na útok stejně jako klidní, míra útoky by však musela být výraznější.
3.) dobrosrdečné: - tito psi se neprojevují agresivně ani v případě, že hrozí útok, raději se stáhnou.
4.) vzteklé: - na útok mají nepředvídatelné reakce, obzvláště, když se útok opakuje.
5.) agresivní: - tito psi napadají i bez zjevných příčin.
6.) bázlivé: - na útok reagují útěkem, schováním se, pejsek stáhne ocas a utíká od pána.
7.) nervózní.Podmínky chovu psů
Při výběru psa se musí brát v úvahu několik náležitostí: místo žití, rozměr bytu, počet osob v domácnosti. U městských lidí žije pes v bytě, kde má přidělené místo, oddělené od topných těles. Pro pelíšek je dobré použít vatovou nebo slaměnou matraci se snímatelným povlakem. Měl by se měnit 2 krát až 3 krát do týdne. Dobrý je i pevný kobereček. Na venkově psi pobývají v dřevěných boudách. Stěny a podlaha by měly být dvojité s izolací mezi deskami. Bouda pro pejska by měla být postavená na špalcích nebo na jiné zvýšené podložce. Vnitřek boudy se musí udržovat v čistotě. Při chladném počasí se klade na dno boudy slaměná podestýlka. Nedoporučuje se držet psy na řetězech, potřebují totiž volnost pohybu. Je nutné psa venčit a dopřát mu dlouhou procházku, a to nezávisle na plemeni psa. Po návratu musíme zkontrolovat tlapy, případně je umýt teplou vodou a natřít mastí či olejem. Mokrou srst je třeba měkkým ručníkem vytřít. Psi chovaní v bytě se koupou často. Na ošetření srsti se používají speciální šampony, výběr je dostatečný. Zuby psa se nemusí ošetřovat, čistí se samy od sebe při pravidelném krmení. Uši se musí čistit a prohlížet. Je nutné také provádět odčervení. Srst by měla být chráněna přípravky proti blechám a jiným parazitům. Je potřeba také sledovat celkové zdraví psa, sledovat trávení a vyprazdňování, a také nezapomínat na výchovu. Každý chovatel je povinen dodržovat pravidla chovu daného zvířete. Ve městech se chodí na procházku po vymezených místech pro psy, nesmí se na dětské hřiště atd. Psa si musíme držet na vodítku, z vodítka ho raději nepouštějme. Je to nutné kvůli bezpečností jak psa, tak lidí. Při převozu zvířat je nutné potvrzení veterinární služby. Pes má v sobě naprogramovanou bezmeznou lásku k chovateli. Vycítí jeho radost i žal. Pes však vnímá svět po svém. Musíme počítat s tím, že má vztah ke své smečce. Přestože chovatel a pes nemají společný jazyk, rozumí si a informace si předají. Existuje celá řada příběhů, kdy chovatel ocení svého psa, jakožto svého druha. Vzájemné porozumění se projevuje i ve výchově psa.


Golem chrání židy

13. února 2010 v 20:29 | monďa |  čtenářský deník
Když rabín Low vytvořil Golema tak ho každou noc vysílal do ulic Židovského města a Starého pražského města. Kdyby uviděl někoho podezřelého kdo by chtěl židům ublížit, měl ihned zakročit!Zvlášť pozorný byl před svátkem Pesech, o kterém se mezi křestany vyprávěli všelijaké zvěsti.Na své obchůzky chodíval Golem převlečený za křestanského nosiče. Když měl před sebou těžký úkol pověsil si na krk rabínův amulet, který ho činil neviditelným. V té době se stalo, že z Židovského města zmizela křestanská služka. O sobotách kdy je židům zakázáno pracovat, vypomáhali křestané v židovských domáctnostech. A nyní byla pryč a nikdo nevěděl, kam se poděla.
Několik dní co služka zmizela, utekla z města Dina dcera židovského rahnojiče. Oba útěky neměli zprvu nic společnéh, ale pak vzešlo z nich nebezpečí, které ohrozili celé židovské město.

Názor na pověst: Tato pověst se mi líbila, ale musela jsem ji číst 2x než jsem pochopila děj, ale přeci jenom se mi líbila nejvíce.

Názor na knihu: Tato kniha se mi v celku líbila, ale některé pověsti bylo těžké pochopit.


Pink

9. února 2010 v 15:53 | Monika |  Celebrity, celebrity a jejich trapasy


Základní informace

Rodné jméno
: Alecia Beth Moore
Narození: 8. září 1979 (30 let)-Doylestown, (Pensylvánie)
Původ: USA

Žánry:
Rock
Pop
R&B
Pop Punk

Povolání: zpěvačka, textařka, producentka, herečka

Nástroje:
zpěv,kytara, klávesy, perkuse

Alecia Beth Moore v hudebním světě známá jako Pink, správně psáno P!nk, je americká popová a R&B zpěvačka.
Na svědomí má zatím dvě koncertní DVD a pět studiových alb. Dvojnásobná držitelka Grammy se věnuje i produkování skladeb a herectví (objevila se např. ve filmu Charlieho Andílci 2), je vdaná za motokrosového závodníka Harta Careye, žijí ovšem odděleně.
V roce 2000 debutovala R&B počinem Can't Take Me Home, singl "There You Go" se rychle dostal mezi 40 nejhranějších skladeb v USA. Masivní průlom zaznamenala pop rocková deska M!ssundaztood s hity ""Just like a Pill" a "Get the Party Started". Po celém světě se jí prodalo více než 13 mil. kopií. Za píseň "Get the Party Started" byla nominována na Grammy. Následující deska Try This zaznamenala menší propad prodejnosti, další album I'm Not Dead (2006) bylo však opět úspěšné. V českých rádiích úspěšně rotov
aly skladby "Stupid Girls" a "Dear Mr. President". Nejnovějším albem je Funhouse, které Pink propaguje celosvětovým

Dětství a její objevení
Pink se narodila v Doylestown (stát Pensylvanie) veteránovi z Vietnamu Jimu Moorovi a zdravotní sestře Judy Kugelové. Její otec je katolík a matka Židovka. Vyrostla v Doylestown, kde navštěvovala střední školu Central Bucks West. Její otec hrával na kytaru a zpíval jí písně, a tak měla již od dětství nejlepší předpoklady k tomu stát se rockovou hvězdou. Již na střední škole se P!nk přidala k hudební skupině Middleground, která se nikdy nestala známou. Podle P!nk na ni měli největší vliv umělci jako Mary J. Blige, Bob Marley, 2Pac, Janis Joplin a další.
P!nk objevila svůj hlas velice brzy, ačkoliv již jako malá onemocněla astmatem, které ji trápilo v dětství. V teenagerském věku začala psát texty.
Když jí bylo 14 let, začala vystupovat po filadelfských klubech. V šestnácti se přidala k R'n'B triu Choice. Skupina vystupovala pod LaFace Records a přispěly písní "Key to my heart" k soundtracku filmu Kazaam.
Choice se posléze rozpadly po nahrávání nevydaného alba. Pink setrvala u LaFace records jako sólová zpěvačka pod uměleckým jménem P!nk. Daryl Simmons ji obsadil n
a nahrávání alba, kde zpívala vokály pro Dianu Ross, 93 Degrees a jiné umělce.

Diskografie

Studiová alba

  • 2000 - Can't Take Me Home
  • 2001 - M!ssundaztood
  • 2003 - Try This
  • 2006 - I'm Not Dead
  • 2008 - Funhouse

DVD
  • 2006 - Pink: Live in Europe
  • 2007 - Pink: Live from Wembley Arena
  • 2009 - P!NK: Funhouse tour

Anglický buldok

4. února 2010 v 16:38 | mony |  Atlas plemen psůNázev plemene: Anglický buldok

Oficiální zkratka v ČR: AB
Využití: Služební pes

Číslo standardu FCI: 149 (Velká Britanie)
Skupina FCI: II. - Pinčové a knírači, molossoidní psi, švýcarští salašničtí psi
Sekce FCI: 2 - Molossoidní plemena

Výška
Psi i feny měří v kohoutku 38 až 40 cm.

Váha
Psi váží do 25 kg.
Feny váží do 22,7 kg.

Srst
Krátká a hladká.

Zbarvení srsti
Jednobarevné, jednobarevné s černou maskou, žíhané, červené ve všech možných odstínech, plavé, světle hnědé apod., strakaté a vícebarevné. Není povolena černá a černá s hnědou.

Povaha
Je to chytrý, smělý, spolehlivý, loajální, odvážný, inteligentní, dobrácký a přátelský pes, který velmi miluje děti.

Využití
Společník a rodinný pes.


Alter-Real

2. února 2010 v 12:10 | Monyss |  Atlas koníků

Název plemene: Alter-Real


Původ: Portugalsko
Typ: barokní kůň
KVH: 152 - 163 cm
Barvy: tmavý hnědák

Původ a historie


Plemeno Alter-real pochází z Portugalska, z hřebčína Villa do Portel, odkud byl chov po osmi letech přesunut do malého městečka Alter do Chão. Jejich domovský hřebčín (Villa do Portel) byl oficiálně založen v roce 1748 a už tehdy sloužil pro doslova královské účely, z čehož pochází druhá část názvu plemene - real, tedy královský.

Tehdejší portugalský král José Braganza si do Lisabonu přál importovat koně jak pro klasické ježdění, tak pro zápřah do kočárů. Do Villa do Portelnechal přivézt tři stovky andaluských klisen a arabské hřebce - a chov mohl začít.

Neuběhlo však ani šedesát let a na Pyrenejský poloostrov vpadla francouzská armáda v čele s Napoleonem Bonapartem. Jeho jednotky ukradly nejlepší koně, což o několik let později málem zapříčinilo vymizení plemena Alter-Real jako takového - hřebčín Alter do Chão byl královským dekretem z roku 1834 zrušen.

Chovatelé se však odmítali vzdát a chtěli vzkřísit dávnou slávu národního plemene. Jejich snaha měla právě opačný výsledek - křížením s hannovery, normany a anglickými koňmi dosáhli pouze toho, že plemeno ztrácelo znaky, pro které bylo tak žádané. Nápad přimísit do chovu arabskou krev už vůbec nebyl dobrý. Až andaluské geny z kmene zapateos vylepšily chov.

Ani pak neměli koně Alter-real vyhráno. Začátkem dvacátého století zanikla portugalská dynastie a nebýt Ruye d´Andradeho, který zachránil malé stádo vhodné k chovu, Alter-Real by měl možná opět namále.
Dnes mu sice nehrozí vyhynutí, ale jeho stavy jsou pořád nevysoké. Původně královský hřebčín dnes patří ministerstvu zemědělství a zůstává portugalskou kulturní památkou.

Povaha
Alter-Real jsou inteligentní koně s vlohami pro vysokou drezúru. Učí se velmi rychle. Povahu mají přátelskou, mírnou, ale jsou také temperamentní a živí.

Konstituce
Hlava má výraznou čelist, profil je rovný nebo mírně štičí. Krk je kratší, svalnatý, obloukovitě klenutý. Tělesná stavba je kompaktní, hřbet krátký. Záď je svalnatá a ocas vysoko nasazený. Končetiny jsou pevné, spěnky jsou specificky utvářené.
Srst je obvykle tmavě hnědá, mohou však být i bělouši, ryzáci a vraníci. Průměrná výška je 152 - 163 cm.

Využití
Toto plemeno má vynikající předpoklady k uplatnění ve vysoké drezúrní škole, což je jejich hlavní využití i dnes.