Červenec 2009

DC boty

31. července 2009 v 15:10 | monyss |  Cool oblečení, účesy, atd...
Dáreček od sb Zdenina

31. července 2009 v 15:04 | monyss |  Cool oblečení, účesy, atd...
Mocinky děkuji!!!

Basutský pony

30. července 2009 v 18:27 | Monča
Název plemene: Basutský pony

Původ: jižní Afrika
Typ: pony
KVH: 145 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, strakáč

Historie
Nejznámější plemeno ponyů v Africe. V 19. století byli využíváni jako váleční koně. Jejich původ je nejasný, pravděpodobně jsou potomky dovezených koní, jako je arabský plnokrevník, perský kůň, java pony a další. Později tito koně ztratili na velikosti a ušlechtilosti křížením s místními poníky. Naopak se ale přizpůsobili skalnatému terénu a získali zde jistý chod.

Povaha
Basutští poníci jsou odolní, s jistotou se pohybují v hornatém terénu a to i velkou rychlostí. Jsou energičtí a odvážní.

Konstituce
Hlava je těžká, krk delší a svalnatý. Hrudník je hluboký, hřbet delší, záď mírně skloněná. Končetiny jsou pevné, kopyta velmi tvrdá.
Srst může být bílá, hnědá, ryzá nebo strakatá, v kohoutku dorůstají v průměru 145 cm.


Využití
Basuto je oblíbený poník pro pólo. Ve své domovině je to nepostradatelný jezdecký pony ať již ve válce nebo v horách. Využívá se i pro pony dostihy.


Angelina Jolie

27. července 2009 v 17:36 | Mončičák |  Celebrity, celebrity a jejich trapasy
Povolání: Herečka
Datum narození: 4. 06. 1975
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Blíženci
Životopis
Angelina, celým jménem Angelina Jolie Voight, se narodila herečce Marcheline Bertrand a herci Jonu Voightovi. Do kontaktu s herectvím se dostala, již ve věku pěti let a to po boku svého otce v komedii režiséra Hal Ashbyho "Looking to Get Out". V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Od šestnácti let začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se v hudebních klipech od skupin Meatloaf, Lemonheads, Lenny Kravitz a Rolling Stones.

Mimo Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku studovala na New York University, kde si také poprvé zahrála v divadelní produkci. Po absolvování školy začala pracovat ve skupině UCLA School of Cinema. Zde také natočila svůj první studentský film pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Haven Voighta.

Jako herecký nováček se brzy objevila v malé filmové roli "Cyborg 2" (1993), film o kříženci člověka s robotem nebyl příliš úspěšný. O dva roky později získala první hlavní roli počítačového hackera v thrilleru Nebezpečná síť "Hackers", kde poprvé poznala chuť uznání. Ve filmu se seznámila se svým prvním manželem britským hercem Johny Lee Millerem. Vzali se krátce po natáčení. Na svatbu si Angelina vzala místo tradičních bílých šatů černé kožené kalhoty a bílou košili, na kterou napsala svou vlastní krví jméno svého nastávajícího. Tento vztah jim však nevydržel ani rok.

Po účinkování v několika průměrných filmech, jako komedie "Love in all there is"(1996) a krimi thriller Ruce od krve "Playing God" (1997), kde si zahrála po boku Davida Duchovnyho. Za roli Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace" získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na Emmy. Snímek, který ji vynesl do světa hvězd se jmenoval "Gia", autobiografické televizní ztvárnění kontroverzního života modelky Gii Carangiové. Za tento film získala druhý Zlatý Glóbus a nominaci na Emmy. Brzy po těchto úspěších se objevila v několika televizních talk show a objevila se na mnoha obálkách velkých časopisů.

Díky těmto úspěchům dostává velké množství nabídek významných rolí, nakonec se objevila po boku Gillian Anderson, Ellen Burstyn a Seana Conneryho v romantickém dramatu Podoby lásky "Playing By Heart" (1998). Následující rok se stala součástí dalšího kvalitně obsazovaného komedii Mikeho Newellse Bláznivá runway "Pushing Tin", zde si zahrála po boku Johna Cusacka a Billyho Boba Thorntona. Ačkoliv film neměl zápornou kritiku, nedokázal finančně úspět. Ve stejný rok si zahrála po boku Denzela Washingtona v thrilleru Sběratel kostí "The Bone Collector".

Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení "Girl, Interrupted" (1999). Zde hraje bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny spolu s Winona Ryder. Za tuto roli získala cenu Akademie a Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté se opět vdala, tentokráte za 45 letého herce Billyho Boba Thortona.

V roce 2000 se objevila v kriminálním příběhu se silnými auty 60 sekund, kde si zahrála po boku Nicolase Cageho. Rok 2001 byl pro Angelinu opravdu úspěšný, nejprve se objevila v thrilleru Sedmý hřích "Original Sin", v němž si zahrála po boku Antonia Banderase. Následně pěkně tvarovaná ve filmovém ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider, v hlavní roli Lary Croft stejnojmenném filmu "Lara Croft: Tomb Raider". Podle některých zdrojů se její manželství s Billy Bobem Thortonem v roce 2002 rozpadlo.

Angelina Jolie žije s hercem Bradem Pittem , se kterým má šest dětí. Angelina si zakládá na tom, aby se každé její dítě narodilo na jiném místě světa a místa narození svých dětí má vytetovaná na těle. V roce 2002 adoptovala chlapce Maddoxe Chivana (nar. 5.srpna 2001 v Kandal, Kambodža), v roce 2005 dívku Zaharu Marley (nar. 8.ledna 2005 v Awassa, Etiopie) a v březnu roku 2007 chlapce Paxe Thiena (nar. 29.listopadu 2003 v Pham Quang Sang, Vietnam). Kromě těchto třech adoptovaných dětí mají tři vlastní, dceru Shiloh Nouvel (narozenou 27.května 2006 v Namibii, Afrika) a dvojčata: Vivienne Marcheline a Knox Léon (narozené 12.července 2008 v Nice, Francie).

Tetování (údajně má 9 tetování)
- velký černý kříž s proslovem na tříslech
- Čínský drak na levé paži a nad ním jméno Billy Bob
- runa na jejím levém předloktí
- dva domorodé obrazce na pozadí
- Japonský symbol "smrti" na rameni
- Latinské texty na břiše, jenž znamenají "Co mě živí, to mě také zničí"
- A prayer for the wild at heart kept in cages (Modlitba za všechna srdce držená v klecích)
- malé "h" za zápěstím a na pravé paži hlava draka
Americký kokršpaněl

26. července 2009 v 12:14 | monďa |  Atlas plemen psů
Název plemene: Americký kokršpaněl (American Cocker Spaniel)

Oficiální zkratka v ČR: AK
Využití: Lovecký pes

Číslo standardu FCI: 167
Skupina FCI: VIII. - Přinašeči, slídiči a vodní psi
Sekce FCI: 2 - Slídiči
Původ a historie
Americký kokršpaněl vznikl šlechtěním Anglického kokršpaněla, který se dostal do Ameriky s anglickými přistěhovalci již na začátku 17. století. Jiná verze tvrdí, že přišli až mnohem později, a to v 19. století z chovné stanice Jamese Farrowa. Každopádně od té doby se datuje jejich přerod na "Američana". V roce 1883 byl Americký kokršpaněl poprvé k vidění na výstavě v Manchesteru ve státě New Hemcher, kde vyvolal velký rozruch. Záhy se stal v Americe velmi populární a ve 30. letech 20. století se chov kokrů definitivně rozdělil na klasické a tzv. New Look, který měl trochu jiné parametry. V roce 1946 snaha chovatelů vyvrcholila uznáním Amerického kokra za samostatné plemeno a to i přes silné protesty konzervativních chovatelů v Anglii. Americký Kennel Club však věděl, co dělá a do málo početné rodiny národních plemen Ameriky tak přibyl další přírůstek. Americký kokr se velmi rychle stal jedním z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších psů v Novém Světě. Původně byl používán k lovu, stejně jako jeho anglický příbuzný, ale později se kvůli svému nádhernému vzhledu stali více plemenem společenským. Navíc jeho dlouhá srst je pro lov v lese poněkud nepraktická. Do Čech se dostali první jedinci v roce 1976 ze SRN a stejně jako ve své vlasti, i u nás velmi rychle dostihli popularitou Anglického kokršpaněla.

POPIS:
Americký kokršpaněl je krásný, úměrně rostlý pes, kvadratického formátu, se silnými svaly a pevnými kostmi. Ideální výška v kohoutku je u psa 38 cm, u feny 35,5cm. Hlava má objemnou, avšak přiměřenou. Čumák je široký a kvadratický, s dobře viditelným přechodem od čela. Čenich nosu je velký, s dobře rozvinutými nozdrami, s kontaktními ostrými smysly. Ocas je posazen níž, než linie zad, dříve se kupíroval. Srst je dlouhá a hedvábná, zvláště na uších, krku, hrudi a končetinách. Barva je černá, černo-popelavá, je povolený jakýkoliv celistvý odstín s popelavým odstínem nebo bez něho, a také dvou- i tří barevný. Dvoubarevný odstín je doplněn mnohými skvrnami na základním jasu. Jeho chůze je koordinovaná, hladká a bez námahy.
Charakteristika
Americký kokršpaněl je nejmenším zástupcem skupiny loveckých španělů. Má silnou kompaktní stavbu těla a ušlechtile utvářenou hlavu. Celkově je to zcela vyrovnaný pes ideální velikosti. Stojí pevně vzpřímen na hrudních končetinách, linie hřbetu lehce klesá k silným, přiměřeně osvaleným pánevním končetinám. Především musí být přirozený a veselý, celkově vyvážený a při pohybu musí vykazovat velkou chuť k práci. Je schopný značné rychlosti spolu s velkou vytrvalostí.
Je to pes, který se rád pohybuje a má sportovní založení. Mnozí vynikají v agility. Velmi rádi aportují vše od míčků až po klacíky a tuto činnost vydrží dělat vytrvale a bez přestávky. Milují vodu a jsou schopni se vykoupat v sebemenší louži. Američtí kokři jsou ohromní jedlíci a největší pochvalou je pro ně pamlsek. Majitel však musí dávat velký pozor, aby jeho psík brzy nebyl jako kulička, protože kokři mají velký sklon k tloustnutí a to hlavně u fen.

Rozdíl mezi americkým a anglickým kokršpanělem
Americký se od anglického liší hlavně o něco menší výškou, kratším hřbetem a vyšším nasazením ocasu. Má velmi výrazný stop, kratší mordu a hlava je celkově klenutější. Jeho srst je výrazně bohatší a delší.

Povahové vlastnosti
Civičí se lépe,než průměrný pes. Obecně jsou američané poslušnější než angličané. Kokři jsou hravější,než ostatní psi. Je dobrý hlídač. Při hlídání může být agresivní. Má velkou energii a je mnohem vzrušivější, oproti ostatním psům. K cizím dětem se přibližuje s nedůvěrou. Mají menší sklon ničit věci, než ostatní psi.


Základní péče o vzhled
  • Oči: Zdravé oči jsou jasné a zářivé s jemně růžovými spojkami, ale s přibývajícím věkem u kokra dochází k poklesu spodního víčka. V tomto nově vzniklém záhybu dochází k hromadění slizu a prachu. Každý den se musí oči čistit tamponem navlhnčeným ve vlažné slané vodě.
  • Převislé pysky: Na tomto místě se hromadí zbytky potravy. Proto je potřeba po každém jídle tyto záhyby čistit. Jinak hrozí vznik infekce.
  • Uši: Těžké, převislé uši mohou způsobit nadměrnou tvorbu mazu nebo záněty. Maz se odstaňuje tkaninou, ale dáváme pozor, abychom nezajeli hluboko do zvukovodu.
  • Mytí tlapek: Po každém příchodu domů z procházky odstraníme možné bláto a omyjeme vlažnou vodou.
Péče o srst
Srst Vašeho kokra je jeho nejpůsobivější ozdobou, proto vyžaduje neustálou pozornost, aby zůstala zdravá a krásná. Psa je nutno denně česat, častěji v době línání. A také psa pravidelně koupat psím šamponem.Barmský pony

21. července 2009 v 11:11 | Monďula
Název plemene: Barmský pony

Původ: Myanmar
Typ: pony
KVH: 130 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník


Historie
Barmský pony je horské primitivní plemeno pocházející z oblasti Shan. Má společné znaky s plemeny manipuri, bhutia a spiti pony. Jeho předek byl mongolský pony a orientální koně. Má však v sobě méně arabské krve než manipuri, které je elegantnější a rychlejší. Barmský pony se lépe přizpůsobil svému prostředí a životnímu stylu.

Barmský ponyPovaha
Tito poníci jsou velmi pracovití s jistým chodem v horském terénu. Povahou jsou mírní, s dobrým charakterem. Jsou odolní, vytrvalí, energičtí a skvěle se přizpůsobili tvrdému klimatu.

Konstituce
Hlava je jemná s rovným profilem, krk je svalnatý. Hřbet je dlouhý, lopatky strmé. Hrudník je hluboký, záď skloněná s nízko nasazeným ocasem. Končetiny jsou silné, kopyta malá a tvrdá.
Srst bývá většinou hnědá, ale mohou se vyskytnout i bělouši, ryzáci a vraníci. V kohoutku měří v průměru 130 cm.

Využití
Dříve se využívali na pólo, ale dnes je spousta vhodnějších plemen. Barmský pony je proto spíše pracovní kůň ve své domovině.Moje druhé já

20. července 2009 v 17:23 | moník |  Akta x
zdroj: Františka-časopis top dívky

Stejně jako každý den jsme šla po škole k babičce. Silně pršelo a já na sebe byla naštvaná, protože jsme si zapoměla deštník. Po obědě jsem se vydala na cestu domů. Když jsme přišla, čekal mě pořádný šok: na kuchynském stole ležel můj deštník, který jsem ale určitě zapoměla ve škole. Překvapeně jsem se ptala mojí mámy, kde se tam ten deštník vzal. Její odpověd nikdy nezapomenu: ,,Když jsi před hodinou vešla do dveří položila sis svůj vlhký deštník do kuchyně a zmizela jsi v koupelně." Jak se to mohlo stát? Před hodinou jsme přece ještě byla u babičky. Mám snad nějaké druhé Já?


Tak už jsem z5

20. července 2009 v 16:53 | moník
Ahoj tak už jsme se vrátila od babičky, kde jsem byla na prázdninách a nešel mi tamnet, ale zase jsme tam zažila mnoho jiného dobrodružství.Např. koupila jsme si new boty a bundu, dostala jsme super mobil, jezdila na koníkách a po týdnu za mnou přijela sestřenice a společně jsme jezdili na různé výlety a akcičky bylo to super v srpnu to opakuji, ale už bez sestřenky škoda!

Ps.Máte nějaký příběh z prázdnin tak mi ho napište a já ho ráda zveřejním u mě na blogu, odměna může být např. nějaký pohled....!!!

Další sb...

20. července 2009 v 16:42 | moník |  Spřátelené blogy
Tak celkem se zapsalo 5 sb...Mocinky děkuji a mám vás mociky ráda...!!!

Něco od sb anzhela

20. července 2009 v 16:27 | moník |  Spřátelené blogy
Glitter Photos
Moc děkuji

Zatím se zapsali tito

11. července 2009 v 18:53 | monika |  Spřátelené blogy
Zatím se zapsali 4 sb:
2. sb MEDVÍDEK
3. Sb Annulie
4.SB ZDENINA

Ps. jak už jsme jednou psala, že asi týden nebudu na blogu tak to trvá dále, i když sem někdy přidám třeba nějaké člaánky, tak ale stejně nebudu moct obcházet sb.Tak si mě pls nemažte!!!

Trapas

11. července 2009 v 16:09 | monika |  Vtípky
zdroj: časopis Dívka-Martinka

Nahá jsi krásnáá!!

Bylo krásně, já jsem si v pokoji otevřela okno dokořán a sluníčko mi svítilo přímo na postel. Senzace! Tak jsme si řekla, že toho můžu rovnou využít! Budu se opalovat, a přitom se válet v posteli! Svlékla jsme se do naha (to bych třeba na koupáku nemohla), lehla si na záda a těšila se, jakou budu mít senza barvičku.Jenže asi po dvaceti minutách jsme zaslechla, jak na sousedově balkoně něco šustí. Co to může být? Možná jejich kočka, řekla jsme si. Otevřela jsme oči- a tam soused! Kouká po mě a k tomu si prozpěvuje: ,,Nahá jsi krááásnáá," jak v tom pořadu na Promě!!! V tu ránu jsme se bleskově oblékla a vypadla jsme z pokoje. Vůbec mě nenapadlo, že ze sousedova balkonu je vidět až ke mně do pokoje! A už vůbec ne, že by se na mě koukal! Jak na potvoru jsem šla navíc ten večer se psem ven a on zrovna vycházel z bytu. No, debilně se usmíval! Potichounku jsem ho pozdravila a rychle běžela domů. Hrůůůza!!!Diplomek od sb Zdenina

11. července 2009 v 15:14 | monika |  Moje diplomy

Děkuji je moc hezký!

nebudu asi týden na blogu!!!

10. července 2009 v 17:48 | monika
Ahoj omlouvám se ale ted nebudu asi týden na blogu, tak si mě pls sb nemažtě a klidně se dále zapisujte!!!
Ps užívejte prázdniny tak jako já!

Láska umí víc-Lucie Vondráčková

6. července 2009 v 17:43 | monys |  texty písní
Máš za ruku mě vzít
S proudem do neznáma
Někde tě ta pravá očekává

Znát tě umí víc
Ta na tisíce hvězd ti dává
Tmou tě nepřestává vést
lucka5

Nést se řekou dál
Doplout až tam, kde sílu ztrácí
K mořím
se rozzáří diadém

Co zvládáš cestou dlouhou
vůlí, touhou
bouře neodfouknou
V nich ať nám vlny vír
tváře rozednírá
Samá voda
jenže přihořívá

Láska umí víc
ta na tisíce hvězd ti dává
nás tmou nepřestává vést

Ty máš dost odhodlání
Já jen za tebou
hloubkou ztracenou chci plout
Zkouší co to dá
být za vodou
ve dvou
Nás nic nezachrání
a čím šíř ona nám
hráze otevírá
v nás obou se zvon už rozeznívá

Ty máš dost odhodlání
Já mám přání
Nás nic nezachrání
A čím šíř ona nám
hráze otevírá
v nás obou se zvon už rozeznívá
lucka3

Láska umí víc
Ta po tisíci svět ti dává
Nás tmou nepřestává vést

Ty máš dost odhodlání
Já mám přání
Nás nic nezachrání
A čím šíř ona nám
hráze otevírá
v nás obou se zvon už rozeznívá
lucka7Láska umí víc
Ta po tisíci svět ti dává
Nás tmou nepřestává vést

Kontrola sb....

5. července 2009 v 11:09 | moník |  Spřátelené blogy
Ahoj sb, jelikož jsem přestala mít pojem o tom kdo je mé sb a kdo ne, tak se všichni moji sb zapište děkuji.Nabírám i nová sb.
Pozn.kdo se z mých minulých sb nezapíše do konce července bude vymazán!!!

9.řetězák

2. července 2009 v 17:33 | monika |  Řetězáky
1. Máš ráda gumové medvídky?ano
2. Máš ráda růžovou? no nemusím jji!
3. Máš ráda EMO? je to jejich styl a já jim ho neberu!
4. Kdy se ti naposled zdála noční můra? nwm
5. Máš ICQ?jj
6. Zima nebo léto? léto
7. Černá nebo bílá? čern
8. IPod nebo mp3? spíš mp4
9. Colorfullky nebo avatary? colorfulky
10. Blendy nebo colorizace? colorizace
11. Obyčejná čokoláda nebo bílá? obyčejná
12:Kdo má pokračovat: Kdo chce!!!
Arktida

1. července 2009 v 18:14 | moník |  Referáty-nový zéland
Mapa Arktidy. Červená barva označuje
desetistupňovou izotermu pro červenec,
zaznamenán je i severní polární kruh.

Arktida je název pro oblast okolo severního pólu. Název pochází z řeckého slova αρκτος, které znamenalo medvěd a vztahuje se k souhvězdí Malý medvěd a Velká Medvědice a na hvězdu Polárku.


Vymezení oblasti
Hranice Arktidy lze stanovit různými způsoby. Nejčastěji se definuje buď jako oblast na sever od severního polárního kruhu, tj. 66°32' sev. šířky (v tom případě zabírá oblast o rozloze 21,18 mil. km²), nebo jako oblast na severní polokouli, v níž průměrná teplota ani v létě nepřesahuje 10 stupňů Celsia. Její hranice se přibližně kryje s hranicí lesa. V současné době má takto vymezená Arktida rozlohu více než 26 mil. km². Z politického hlediska je Arktida definována jako oblast ležící na území 8 arktických států (Norsko, Finsko, Rusko, USA, Kanada, Island, Grónsko (Dánsko), včetně Laponska.
Většinu plochy Arktidy zaujímá Severní ledový oceán, převážnou část roku zamrzlý nebo s plovoucími ledovými krami, které cirkulují kolem pólu. Zbytek připadá na severní okraje Evropy, Asie, Grónska a Severní Ameriky včetně přilehlých ostrovů.

Podnebí
Arktické klima je ovlivňováno relativním oteplujícím vlivem moře (mořské proudy) a relativně ochlazujícím vlivem pevniny, zejména v zimním období (pevninské ledovce a studené vnitrozemské klima).
Globální oteplování v posledních desetiletích se nejzřetelněji projevuje právě v polárních oblastech a v Arktidě způsobuje tání mořského kerného ledu. Tato situace může v blízké budoucnosti významně ovlivnit celosvětové změny klimatu v důsledku změn působení a tras mořských proudů.
Po většinu roku převládá vysoký tlak vzduchu (Arktická tlaková výše), je tedy málo oblačnosti i srážek.
Oblast ovšem ovlivňují i 2 rozsáhlé pravidelné tlakové níže - Aleutská a Islandská. Jsou zdroji silného vzdušného proudění, zejména v zimě.
Aleutská se v zimě nachází nad Aleuty a zasahuje i nad nejzazší západ Ameriky a východ Asie. V létě se potom posouvá na západ do Asie. Islandská se v zimě nachází v severní části Atlantiku, nad Grónskem, zčásti nad severní Kanadou a severní Evropou, v létě významně slábne, zmenšuje se a stěhuje se na západ směrem do Kanady.

Srážky
Vzhledem k převládajícímu vysokému tlaku vzduchu jsou srážky v oblasti všeobecně nízké, mezi 100-150 mm/rok. Naprostá většina srážek je sněhových. Na severním pólu je dlouhodobý průměr 149 mm/rok, na jižním okraji Arktidy 200-400 mm. Jižní výběžek Grónska počítá s 1000-1300 mm ročně.
Teplota
Teplotní podmínky jsou nesrovnatelně vyšší než v Antarktidě. V zimě jsou střední lednové teploty od +3°C (jižní okraj Arktidy) do -40 °C v centrální Arktidě. Naopak střední červencové teploty se pohybují od +10°C na jižním okraji po 0°C v centrální části.
Na Severním pólu dosahuje v létě teplota 0-3 °C, v zimě se pohybuje okolo -30 až -40 °C. Nejnižší naměřená teplota je zde -56 °C, nejvyšší +6 °C.
Extrémní teploty se vyskytují zejména v subarktických oblastech kontinentální Sibiře a Severní Ameriky, kde např. v okolí východosibiřského Ojmjakonu dosahují zimní minima -78 °C a letní maxima přesahují +30 °C. V oblasti severoamerického Fort Good Hope byla naměřena teplota -63°C.

Obyvatelstvo
Původními obyvateli Arktidy jsou už po tisíciletí Eskymáci, kteří sami sebe nazývají Inuité (Lidé). Naučili se žít v těchto nehostinných polárních krajích Severní Ameriky a Grónska. Kolem polárního kruhu na Aleutských ostrovech žijí Aleuté, kočovní Laponci (Saamové) obývají severní Skandinávii a Čukčové osídlili severovýchodní Sibiř, kde chovají stáda sobů. Polární Eskymáci, nejseverněji žijící lidé na světě, obývají zemi věčného ledu v Qaanaaqu v severozápadním Grónsku, necelých 1 600 km od severního pólu.
V současné době je osídlení člověkem veice nízké, méně než 1 osoba/km2. Osídlení je vázáno zejména na oblasti těžby nerostů, a to hlavně v Asii, kde se nacházejí i města s více než 100 000 obyvateli, jako např. Murmansk, Norilsk či Vorkuta. Nejseverněji položené město je Ny Alesund (78°56´ s.š.) na Svalbardu, nejsevernější sídlo je Alert (82°30´ s.š.) na Ellsmerově ostrově. Celkové osídlení Arktidy čítá asi 10 mil. obyvatel.

Fauna a flóra
Arktida je převážně oblast ledu, sněhu a nezalesněné zmrzlé půdy. I přes nehostinné prostředí však není Arktida mrtvou oblastí, ale překypuje životem. Od jednoduchých organismů žijících v ledě, přes pestrou skladbu mořského života, mořských a suchozemských savců až po lidské osídlení.

Půdy Arktidy
Na nejseverněji položených ostrovech se půdy nevyskytují, je zde mrazová poušť, vyskytují se zde pouze svahové a soliflukční sedimenty. Pouze se místech, kde je větší množství ptačího trusu nalezneme mechy a lišejníky.
V Arktidě nalezneme strukturní půdy, vzniklé díky kryogenním jevům. Jižněji potom málo vyvinuté tundrové, bažinaté, močálové a rašelinné půdy s mechy, lišejníky, ale i kvetoucími rostlinami. Velké rozšíření zde má permafrost, trvale zmrzlé půdy. Jejich aktivní vrstva v létě roztává do hloubky 1 m, což se v rovině projevuje jako bažina a v místech mírného sklonu (1°- 2°) způsobuje soliflukci (půdotok). Souvislý permafrost najdeme hlavně v Severní Americe, v nesouvislých pokryvech ho nalezneme až u Bajkalu.

Flora
V Arktické mrazové poušti je rostlinstvo velmi chudé, je zde málo druhů i málo jedinců, směrem k jihu nalézáme kvetoucí rostliny.
V přechodné zóně pouštní tundry nalezneme mechy, lišejníky i kvetoucí rostliny, vegetace je však přerušovaná, vzrůst rostlin je malý. Z rostlin jsou zde například lomikámeny, řeřišnice, dryádka polární, trávnička, polární vřes, pryskyřník, rdesno a různé trávy. Z dřevin nalezneme vrbu bylinnou.
V tundře se nachází souvislá vegetace, je zde i bohatší druhové složení. To obsahuje výše zmíněné druhy a z dalších např. břízu zakrslou, vrbu laponskou, pěnišník laponský, olši zakrslou či zakrslé jeřáby. Vše je keřovitého charakteru.
Na několika místech do Arktidy zasahuje tajga, např, v Severní Americe (Sewardův ostrov, dolní tok Mackenzie, SV od Velkého medvědího jezera), Asii (Tajmyr, ústí řek Chatonga, Lena, Kolyma, Jana, Indigirg) nebo jižním Grónsku.

Fauna
Živočišstvo je v Arktidě chudé, ale bohatší než v Antarktidě. Nejvíce druhů nalezneme v moři. V oblasti zcela chybí plazi, obojživelníci a stromoví živočichové.
Nejseverněji žijící živočichové jsou lední medvěd a polární liška. Z kožešinových živočichů zde nalezneme hranostaje, rosomáka, lumíky, sviště, polární vlky, polární zajíce či ovci sněžnou. V Severní Americe soba, jelena karibu či pižmoně. V Arktidě žije mnoho ptáků, jen málo jich zde ale hnízdí. Najdeme zde racky, buřňáky, chaluhy, rybáka dlouhoocasého (migruje z Antarktidy až 22 tis. km), polární kachny, polární husy a kura sněžného. V létě je zde velké množství hmyzu, hlavně komáři v bažinatých územích. Na vodu vázané živočichy můžeme rozdělit na 3 kategorie: sladkovodní (pstruh, losos, štika, lipan), mořstí (treska, sleď, platýz, grónský žralok, kapelín) a velcí mořští savci (velryby, tuleni, lachtani, mroži).