Šlesvický chladnokrevník

18. června 2009 v 16:25 | Mončičák
Název plemene: Šlesvický chladnokrevník

Původ: Německo
Typ: chladnokrevník
KVH: 155 - 160 cm
Barvy: ryzák


Historie
Toto plemeno vzniklo v 19. století v oblasti Šlesvicka-Holštýnska. Jeho předci byli jutští koně, kteří se křížili s dánskými teplokrevníky, yorkshirskými kočárovými koňmi a anglickými plnokrevníky. Od poloviny 20. století byl zahájen selektivní chov s využitím suffolského hřebce Oppenheim LXII. Později se křížili i s buloňskými a bretonskými chladnokrevníky. Získal velkou popularitu a v německých městech dokonce tahal tramvaje a autobusy. Dnes je však již na pokraji vyhynutí, je registrováno jen asi 10 čistokrevných hřebců.


Povaha
Šlesvický chladnokrevník je pracovitý, ochotný s dobrou povahou. Je přátelský, mírný, ale také energický, silný a vytrvalý.

Konstituce
Hlava je líbivá, ušlechtilá, krk je mohutný, svalnatý s výrazným hřebenem. Hrudník je hluboký, hřbet delší a pevný. Záď je skloněná a svalnatá s nízko nasazeným ocasem. Končetiny jsou kratší, silné, s výraznými klouby a kratšími rousy. Kopyta jsou velká a tvrdá.
Srst je výhradně ryzá, v kohoutku měří 155 - 160 cm.

Využití
Dříve to byl oblíbený pracovní kůň jak v zemědělství, tak ve městech. Dnes svůj význam ztratil a je na pokraji vyhynutí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ${►M€đWíđ€k™◄}→ Tw0Y€ €SBééN€čQo, Kt€réé Tě Máá m00cQy RáĐo♥♥♥♥ a N€cHc€ o t€B€ pŘiJíT♥♥♥♥ ${►M€đWíđ€k™◄}→ Tw0Y€ €SBééN€čQo, Kt€réé Tě Máá m00cQy RáĐo♥♥♥♥ a N€cHc€ o t€B€ pŘiJíT♥♥♥♥ | Web | 18. června 2009 v 20:25 | Reagovat

Ahoojky tož sem sa vrátila ze školního výletu xD. Mám i hafoo fotek xD. Pokud se chceš podívat. tk na mým blgu xDD.
Jnk jak se ti wede??
Páá

2 Kiki a Maja Kiki a Maja | Web | 18. června 2009 v 21:16 | Reagovat

ahojky obííháme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama